Pomysły na prezent na okrągłą rocznicę ślubuRocznica ślubu to zdecydowania wyjątkowa okazja. Nie przypadkowo każdy kolejny rok w małżeństwie określa się mianem materiału (jak na przykład rocznica papierowa) a najhuczniej świętowane są te okrągłe, jak dziesiąta czy dwudziesta. Wtedy małżonkowie często wyprawiają huczną fetę dla członków rodziny i przyjaciół. Wtedy oczywiście wypada przyjść z podarkiem, jednak jaki prezent na rocznicę ślubu będzie odpowiedni? Oto kilka propozycji.

Obraz lub karykatura jako prezent

Na rocznicę ślubu zdecydowanie warto podarować małżonkom coś, co jest oryginalne, stworzone tylko dla nich. Jeśli mamy do czynienia z parą ceniącą sztukę, świetnym pomysłem może być obraz. W sieci znajdziemy mnóstwo artystów, którzy są gotowi stworzyć arcydzieło ze zdjęcia. A jeśli nasi jubilaci mają poczucie humoru, warto także zastanowić się nad karykaturą - wtedy karykaturzyście należy dostarczyć nie tylko fotografię, ale i np. opis hobby małżonków, ich zabawne przyzwyczajenia i cechy.

A może sesja fotograficzna?

Świetnym prezentem może być także sesja fotograficzna dla dwojga. To idealny podarek dla tych, którzy dobrze czują się przed obiektywem, zawsze chcieli wystąpić w roli modela, ale nigdy się nie udało. Dodatkowo samo pozowanie do sesji jest super zabawą, a jej namacalnym efektem są zdjęcia. Dla ciekawszego efektu voucher możemy zapakować w ozdobną ramkę, w której potem znajdą się zdjęcia.

Dla tych z większymi funduszami: podróż życia

Jeśli wybieramy prezent na rocznicę ślubu dla kogoś bliskiego, na przykład rodziców, warto zastanowić się nad prezentem, który będzie jednocześnie przygodą. Oczywiście zależy to od naszych funduszy, choć można zawsze urządzić zrzutkę dla większej ilości osób. Taką przygodą jest oczywiście podróż. Aby nie narzucać nikomu terminów, warto kupić po prostu voucher na lot do danego miejsca oraz voucher do jednej z platform rezerwacji noclegów. Jeśli chcemy prezent dać w ładnej oprawie, dokupmy przewodnik po danym kraju lub piękny album ze zdjęciami z niego.

Pomysł budżetowy: kubki lub kieliszki

Jeśli nie mamy dużego budżetu, możemy zdecydować się na pamiątkowy drobiazg - z pewnością będzie on doceniony. Dla wielbicieli kawy czy herbaty mogą być to personalizowane kubki z dołączonym ich ulubionym napojem. Dla tych, którzy wolą wino - doskonałym prezentem będą grawerowane kieliszki i książka o ich ulubionym trunku.

Jak widać, prezenty na rocznicę ślubu można znaleźć właściwie w każdej półce cenowej. Najważniejsze jest, aby było one dopasowywane do obdarowywanych. Wybierajmy coś personalizowanego, co pasuje do gustów czy pasji małżonków. Wtedy mamy pewność, że nasz prezent naprawdę ich ucieszy.