Oleje do włosów - co powinny zawierać, a czego nie?

Olejowanie to doskonały sposób na błyskawiczne odżywienie, nawilżenie i przywrócenie strukturze włosów zdrowia od środka. Wybierając kosmetyk, zwróć jednak uwagę na jego skład. Nie każdy olej wyróżnia się wysoką jakością. Sprawdź, jakich składników szukać w olejach do włosów, a jakich zdecydowanie unikać.

Najlepsze składniki w olejach do włosów

Oleje do włosów to naturalny sposób na ich pielęgnację. Wiele osób sięga nawet po produkty dostępne w sklepach w dziale spożywczym, np. po oliwę z oliwek lub olej migdałowy. Taki kierunek myślenia jest jak najbardziej słuszny – skład oleju do włosów powinien być naturalny.

Dobry olej do włosów musi zawierać wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Wśród nich można wymienić np. olej tłoczony z nasion, olej z pestek czy olej z owoców. W zależności od zastosowania i celu, jaki chcemy osiągnąć poprzez olejowanie włosów, kosmetyki tego typu mogą zawierać też inne składniki.

Wyróżniamy oleje w 100% naturalne, czyli zawierające wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, oleje będące mieszanką różnych olejów, a także oleje wymieszane z parafiną. Ostatnia opcja jest najtańsza, niestety jednak jest zdecydowanie niższej jakości niż dwie pierwsze. Parafina jest w takim kosmetyku wypełniaczem, który zmniejsza skuteczność naturalnych składników odżywczych znajdujących się w roślinach.

Ważne! Oleju z dodatkiem parafiny nie wolno nakładać na skórę głowy i twarzy.

Czego w olejach być nie powinno?

Naturalność olejów do włosów przekłada się wprost na ich skuteczność i bezpieczeństwo. W produktach tego rodzaju nie powinno być konserwantów (z wyjątkiem witaminy E, która jest naturalnym konserwantem), parabenów oraz innych chemicznych substancji.

A co z silikonami? W wielu innych kosmetykach do pielęgnacji nie są one mile widziane. W przypadku niektórych olejów sprawa ma się jednak inaczej. Produkty przeznaczone do zabezpieczania końcówek przed utratą wilgoci zawierają naturalne oleje połączone z silikonami. Takim kosmetykiem zabezpieczamy końcówki po umyciu. Nie tylko chronią one włosy przed wysuszeniem, ale też zabezpieczają przed mechanicznymi uszkodzeniami struktury pasm.

Podobnie jak w przypadku parafiny, olejów z silikonami nie wolno stosować ani na skórę głowy, ani na twarz.

Gdzie znaleźć naturalne oleje?

Produktom z domowej spiżarni wprawdzie nie można odmówić naturalności, jednak to właśnie specjalistyczne kosmetyki do włosów wykazują się największą skutecznością. Duży wybór olejów do włosów dostępnych w sklepie: https://sklepanwen.pl/kategoria/serum-oleje-do-wlosow pozwala na dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb włosów. Wybór marki znanej z wysokiej jakości kosmetyków przygotowanych wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego to pewność skuteczności kuracji i bezpieczeństwa. Niewątpliwą zaletą jest też duży wybór produktów dedykowanych włosom o najróżniejszych potrzebach. Jakość pielęgnacji jest czymś, na co Twoje włosy zdecydowanie zasługują. Sięgnij więc po sprawdzone rozwiązania.