Epidemia otyłości tworzy naród „osób otyłych”Otyłość jest poważnym problemem zdrowotnym w Ameryce i nie ma oznak spowolnienia. Liczba osób cierpiących na otyłość wzrosła do ponad dwóch trzecich populacji. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat liczba osób otyłych wzrosła o ponad 30%. Najważniejszą przyczyną jest to, że Amerykanie jedzą więcej jedzenia niż potrzebują, a jednocześnie mniej ćwiczą. Krajowa epidemia otyłości tworzy naród „osób otyłych”, czyli tych, którzy ważą co najmniej 20% więcej niż ich idealna masa ciała. Istnieje wiele przyczyn tego problemu, w tym złe wybory żywieniowe, brak ruchu i siedzący tryb życia.

Epidemia otyłości trwa w najlepsze i nic nie możemy zrobić

Otyłość stała się globalną epidemią i dotyka wszystkich, a zwłaszcza dzieci. Jest to główna przyczyna zgonów w Stanach Zjednoczonych i przewiduje się, że do 2030 r. stanie się główną przyczyną zgonów. Przemysł fast food był głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego problemu. Przemysł zarabia 200 miliardów dolarów rocznie, ale jest również odpowiedzialny za tworzenie środowiska sprzyjającego otyłości. Restauracje typu fast food często używają wysokokalorycznych produktów, takich jak ser, bekon i smażony kurczak, aby ich posiłki były bardziej kuszące dla klientów. Wykazano, że te niezdrowe pokarmy zwiększają głód, co może prowadzić do przejadania się przez cały dzień. Aby zwalczyć ten problem, potrzebujemy drastycznych zmian w sposobie prowadzenia restauracji typu fast food. Potrzebujemy surowszych przepisów i wyższych podatków w tych restauracjach, aby Otyłość to poważny problem zdrowotny, który kosztuje gospodarkę miliardy dolarów. Otyłość powoduje utratę produktywności, co na wiele sposobów wpływa na gospodarkę. Koszty otyłości są oszałamiające: 344 miliardy dolarów bezpośrednich kosztów medycznych, 4 miliardy dolarów utraty produktywności amerykańskich firm każdego roku i 33 miliardy dolarów utraconych zarobków z powodu niepełnosprawności lub przedwczesnej śmierci.

Jak szybko wzrosły koszty leczenia otyłości

Otyłość to poważny problem, a koszty leczenia otyłości w Stanach Zjednoczonych rosną w alarmującym tempie. Znacząco wzrosły również koszty leczenia cukrzycy typu 2. Wzrost wskaźników otyłości wynika nie tylko ze zmiany stylu życia, ale także ze zmieniającego się środowiska i diety. Otyłość to problem zdrowotny, który narasta w ostatnich latach. Coraz więcej dowodów na ryzyko otyłości związane z niektórymi chorobami. Według badań opublikowanych przez American Journal of Epidemiology ryzyko zachorowania na raka, choroby serca i cukrzycę jest wyższe u osób otyłych. Badanie wykazało również, że ryzyko wystąpienia tych chorób było wyższe wśród osób otyłych i z nadwagą.