Pozycjonowanie Wordpressa - najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci pozycjonować WordPressa jak profesjonalistaWyszukiwarka Google staje się coraz bardziej inteligentna i zaawansowana. W rezultacie SEO jako strategia marketingowa staje się coraz trudniejsza do opanowania. Ale nie martw się - oznacza to tylko, że konkurencja jest coraz silniejsza. Jako marketerów powinno to ekscytować, ponieważ oznacza to, że istnieje więcej możliwości wyróżnienia się z tłumu. Jeśli masz wrażenie, że Twoja witryna WordPress nie działa tak dobrze, jak mogłaby w wyszukiwarkach, skorzystaj z tych sześciu wskazówek, aby zapewnić sobie odpowiednie i skuteczne pozycjonowanie.

Spraw, aby Twoja strona była szybka, szybko się ładowała i była przyjazna dla użytkownika

Witryna, która jest wolna, zawiera błędy lub jest trudna w nawigacji, raczej nie przyciągnie wielu odwiedzających. Możesz to jednak naprawić, stosując kilka prostych rozwiązań. Po pierwsze, upewnij się, że korzystasz z szybkiego hostingu. Większość hostingodawców reklamuje szybki czas ładowania strony, ale warto upewnić się, że są oni niezawodni i nie przeciążają serwerów. Możesz sprawdzić opinie o każdym hostingu, który bierzesz pod uwagę, aby zobaczyć, co inni mają do powiedzenia na temat usługi. Następnie upewnij się, że nie przeciążasz swojej strony zbyt dużą liczbą obrazów lub plików. Jeśli regularnie widzisz błąd "zbyt wiele plików" (lub coś podobnego), być może warto zainwestować w oprogramowanie do optymalizacji obrazu, aby uporządkować zarządzanie plikami na swojej stronie.

Nie oszczędzaj na słowach kluczowych, których używasz

Słowa kluczowe są nadal ważną częścią SEO, ale ważne jest, aby nie przesadzać z ich ilością. Jeśli Twoje artykuły będą zawierały zbyt wiele słów kluczowych, Google prawdopodobnie oznaczy Twoją witrynę jako spam. Nie należy również kierować się niewłaściwymi słowami kluczowymi. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie słowa kluczowe na podstawie pytań zadawanych przez docelowych odbiorców. Aby znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, skorzystaj z narzędzia takiego jak Long Tail Pro. Kiedy już masz słowa kluczowe, upewnij się, że są one naturalnie używane w treści. Najłatwiejszym sposobem na to jest użycie wspomnianej wcześniej wtyczki Yoast SEO..

Użyj inteligentnych praktyk kodowania, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników

Wyszukiwarki nie potrafią czytać obrazów ani wideo, więc musisz napisać trochę kodu, aby mogły zrozumieć, o czym jest Twoja treść. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje posty mogą znaleźć się na liście bez treści lub z ogólnym opisem. Najlepszym sposobem na zakodowanie witryny WordPress jest użycie Shortcodes. Shortcodes są jak makra, które ułatwiają pisanie powtarzających się treści. Na przykład możesz użyć shortkodu [galeria], aby utworzyć galerię ze zdjęciami. Istnieją setki shortcodes, których możesz użyć. Można nawet tworzyć własne. Najlepszym sposobem na naukę jest zapoznanie się z kodeksem i eksperymentowanie z różnymi kodami.