Dlaczego kryptowaluty sa przyszłościąKryptowaluta to nowy rodzaj cyfrowych pieniędzy, który jest zdecentralizowany, co oznacza, że jest przechowywany na komputerach na całym świecie, a nie w jednej centralnej lokalizacji, takiej jak bank lub wirtualny portfel, co czyni go mniej podatnym na hakowanie. Blockchain to technologia stojąca za kryptowalutami takimi jak bitcoin i ethereum. Jest to niezmienna księga cyfrowa, która rejestruje każdą transakcję dokonaną za pomocą tych walut. Blockchain sprawia, że prawie niemożliwe jest zhakowanie lub odwrócenie transakcji. Informacje Bitcoin podają, że transakcje są szybkie i prawie darmowe. Nie ma żadnych opłat transakcyjnych za przesyłanie walut cyfrowych między użytkownikami. Z kolei użytkownicy kart kredytowych ponoszą opłaty transakcyjne w wysokości od 1 do 3 dolarów za każdy zakup. Jest to bezpieczne. Użytkownicy kart kredytowych są zobowiązani do podania swoich pełnych nazwisk, adresu, numerów ubezpieczenia społecznego i innych wrażliwych informacji.

Transakcje są szybkie i prawie darmowe

Przeciętna transakcja kartą kredytową trwa około 60 dni. Wynika to z faktu, że każda transakcja jest przetwarzana przez scentralizowaną sieć kart kredytowych, która istnieje od lat 50-tych. Z drugiej strony, kryptowaluta jest zdecentralizowana i działa w oparciu o system cyfrowej księgi.

Blockchain jest odpowiedzialny za rejestrowanie każdej transakcji kryptowalutowej. Ponieważ nie ma scentralizowanego organu, transakcja odbywa się niemal natychmiast. Użytkownicy kryptowalut są również w stanie wysłać pieniądze do każdego na świecie prawie bez żadnych kosztów. Nie ma żadnych opłat transakcyjnych za wysyłanie walut cyfrowych między użytkownikami.

Z kolei użytkownicy kart kredytowych ponoszą opłaty transakcyjne w wysokości od 1 do 3 dolarów za każdy zakup. Dzieje się tak dlatego, że operatorzy kart kredytowych pobierają opłatę za każdą transakcję.

Jest bezpieczny

Giełdy i portfele kryptowalutowe są silnie regulowane przez rządy. Chociaż prawdą jest, że hakerzy ukradli miliony dolarów w kryptowalucie, skradziona kwota jest ułamkiem pieniędzy skradzionych w oszustwach z użyciem kart kredytowych.

Chociaż oszustwo jest możliwe w sferze kryptowalut, nie jest tak łatwe, jak w przypadku kart kredytowych. Użytkownicy kart kredytowych są zobowiązani do podania swoich pełnych nazwisk, adresu, numerów ubezpieczenia społecznego i innych wrażliwych informacji. Informacje te mogą być następnie wykorzystane do tworzenia nowych kont lub dokonywania zakupów online. Z kolei użytkownicy kryptowalut są zobowiązani do podania adresu cyfrowego portfela i jednorazowego numeru pin dla każdej transakcji.

Jednorazowy pin jest niezbędny, ponieważ każdy, kto ma adres portfela, może zobaczyć ilość kryptowaluty, która jest przechowywana w twoim cyfrowym portfelu. Dlatego konieczne jest posiadanie numeru pin, aby chronić swój portfel przed hakerami.

W przyszłości będzie tylko większy wzrost

Kryptowaluta to nowy rodzaj cyfrowych pieniędzy, które są zdecentralizowane, co oznacza, że są przechowywane na komputerach na całym świecie, a nie w jednej centralnej lokalizacji, takiej jak bank lub wirtualny portfel. Już teraz kryptowaluta zakłóca system monetarny, ale w najbliższych latach nadal oczekuje się ogromnego wzrostu. Ponieważ więcej osób nadal uczy się o kryptowalutach i korzyściach, które mogą zapewnić, waluta będzie nadal rosła i będzie używana przez masy. Duże firmy, takie jak Microsoft, Amazon i Facebook, już zaczęły akceptować kryptowalutę jako formę płatności. Oczekuje się, że Starbucks pójdzie w ich ślady. Wynika to z faktu, że kryptowaluta jest bardziej bezpieczna i tańsza w porównaniu do transakcji kartą kredytową.

W 2017 roku było ponad 1000 początkowych ofert monet, lub ICO, zbierając około 4 miliardów dolarów. To wzrost z 100 milionów dolarów zebranych za pośrednictwem ICO w 2016 roku. Ether, cyfrowa waluta używana przez aplikacje oparte na blockchainie, zebrała 18 milionów dolarów w ICO w 2014 roku. Byłoby to warte 60 miliardów dolarów dzisiaj.

Już teraz kryptowaluty zaburzają system monetarny, ale w najbliższych latach nadal oczekuje się ogromnego wzrostu. Ponieważ więcej osób nadal uczy się o kryptowalutach i korzyściach, które mogą zapewnić, waluta będzie nadal rosła i będzie używana przez masy.