Sztuka dochowywania tajemnicy - Jak dochować tajemnicy i zdobyć to, czego pragnieszUtrzymanie tajemnicy jest trudne. Ludzki mózg ewoluował, aby być najlepszym narzędziem do rozwiązywania problemów i wymyślania rozwiązań dla wyzwań. Utrzymywanie tajemnicy jest sprzeczne ze wszystkim, do czego nasze mózgi zostały zaprojektowane. Kiedy wiemy coś, czego inni nie wiedzą, mamy to niemal irytujące pragnienie, by im o tym powiedzieć. Bez względu na to, jak bardzo się starasz, kiedy już coś wiesz, prawie niemożliwe jest nie powiedzieć o tym nikomu innemu. Jeśli jednak chcesz zachować tajemnicę, istnieją sposoby, aby to zrobić, aby nikt nie wiedział, co wiesz.

Wiedza to potęga

Nikt nie lubi czuć, że inni wiedzą więcej od niego, ale faktem jest, że mamy naturalny instynkt, aby chcieć wiedzieć jak najwięcej. Nasi przodkowie, którzy mogli się uczyć i rozumieć więcej, przetrwali dłużej niż ci, którzy tego nie robili, dlatego jesteśmy tak okablowani. To dlatego utrzymanie tajemnicy jest tak trudne. Wiedza o czymś, czego nie mają inni, sprawia, że czujemy się potężni i mamy kontrolę.

  • Bez względu na to, jak bardzo się starasz, prawie niemożliwe jest stłumienie tej chęci powiedzenia komuś innemu, co wiesz.
  • Powód, dla którego tak trudno jest zachować tajemnicę, ma związek ze sposobem, w jaki nasze mózgi są okablowane.

Jak już wspomnieliśmy, nasze mózgi są zaprojektowane jako maszyny do rozwiązywania problemów. Chcą wiedzieć jak najwięcej i rozwiązać każdą zagadkę, którą napotkamy. Większość ludzi ma również trudności z utrzymaniem tajemnicy, ponieważ obawiają się, że będą mieli kłopoty z jej utrzymaniem. Obawiają się, że zachowanie tajemnicy jest nielegalne lub sprzeczne z czyimś życzeniem. W rzeczywistości sekret jest nielegalny lub zły tylko wtedy, gdy robisz coś złego lub szkodliwego dla innych. Jeśli zachowujesz sekret, który nie wpływa negatywnie na nikogo innego, naprawdę nie masz się czym martwić.

Zachowanie tajemnicy może być satysfakcjonujące!

Utrzymywanie tajemnicy może być frustrujące, ale jest też niesamowicie satysfakcjonujące. Wiedza o czymś, czego inni nie wiedzą, daje ci poczucie władzy i kontroli, i sprawi, że poczujesz się dobrze, że możesz dotrzymać obietnicy danej sobie. Utrzymanie tajemnicy może być trudne, ale jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, można to zrobić. Istnieją sposoby na utrzymanie tajemnicy, które nie naruszą twojej integralności lub nie wpędzą cię w kłopoty. Pamiętaj, że wiedząc, czego chcesz i idąc za tym, jest ważną częścią rozwoju jako osoby. Jeśli nie poinformujesz przyjaciół o swoim sekrecie, mogą pomyśleć, że nagle stałeś się inną osobą. Zachowanie tajemnicy jest sposobem na pozostanie wiernym sobie, a jednocześnie uzyskanie tego, czego chcesz.