Najlepsze metody ochrony przed komaramiKomary to małe, drażniące owady, które roznoszą choroby takie jak malaria, denga i żółta gorączka. Te skrzydlate szkodniki przenoszą również inne niebezpieczne wirusy, takie jak wirus Zachodniego Nilu i wirus Zika. Niezależnie od tego, jak bardzo unikasz wychodzenia na zewnątrz, gdy tylko pojawiają się informacje o epidemii chorób przenoszonych przez komary w Twoim mieście, jest prawie niemożliwe, aby całkowicie uniknąć komarów przez cały czas. Mają one tendencję do pojawiania się, kiedy najmniej się ich spodziewasz - na przykład podczas samotnego siedzenia na ganku lub czytania książki na trawniku. Jeśli zdarza się to częściej niż byś chciał, to czas podjąć pewne działania przeciwko komarom. Jedną z opcji jest stosowanie sprayów lub balsamów odstraszających owady. Ale co zrobić, jeśli nie masz ich przy sobie? Jak możesz odeprzeć te krwiopijne robaki? Oto kilka świetnych wskazówek, jak chronić się przed komarami.

Nie zapraszaj komarów do swojego domu :)

Jednym z najlepszych sposobów ochrony przed komarami jest uczynienie swojego domu mniej przyjaznym dla nich. Oto jak to zrobić:

  • Usuń wszelką stojącą wodę: Komary składają jaja w wodzie stojącej, takiej jak stawy, kałuże i kąpieliska dla ptaków. Kiedy larwy się wykluwają, czerpią pożywienie z wody, a ta obfitość komarów może być dość denerwująca. Pozbądź się wszelkiej wody stojącej w domu i poza nim, czy to w doniczkach, czy w rynnach deszczowych, aby komary nie mogły się rozmnażać.
  • Zamknij wszystkie otwarte okna i drzwi: Aby uniknąć komarów przed wejściem do domu, upewnij się, że wszystkie drzwi i okna nie są otwarte. Wraz ze zbliżającym się latem, owady te stają się coraz bardziej aktywne i prawdopodobnie od czasu do czasu wejdą do Twojego domu. - Uszczelnij wszystkie otwory i pęknięcia w swoim domu:

Użyj żarówek LED

Wiele badań wykazało, że komary są przyciągane do żółtego i czerwonego światła, podczas gdy są mniej zainteresowane niebieskim i białym światłem emitowanym przez żarówki LED. Jeśli masz pokład lub patio, możesz użyć diod LED zamiast żarówek lub świetlówek, aby utrzymać komary z dala. Możesz również umieścić kilka lamp LED na swoim podwórku, aby utrzymać komary z dala od placu zabaw dla dzieci lub obszaru, na którym uprawiają sport. Jeśli planujesz mieć imprezę w swoim podwórku lub na patio, spróbuj tych wskazówek, aby utrzymać komary z dala:

  • Wybierz światła LED zamiast innych rodzajów świateł.
  • Umieść kilka niebieskich świateł na ziemi, aby uczynić ją mniej zachęcającą dla komarów.
  • Spróbuj utrzymać chłodny obszar podczas imprezy, używając wentylatora.

Moskitiera - Zainstaluj siatki na swoich oknach i drzwiach

Komary są w stanie przecisnąć się przez bardzo małe szczeliny, więc musisz się upewnić, że żadne komary nie dostaną się do Twojego domu przez okna, drzwi. Zainstaluj ekrany siatkowe na wszystkich oknach, drzwiach i rurach użytkowych. Jeśli nie masz okien w swoim domu, rozważ zainstalowanie siatek na drzwiach, aby utrzymać te irytujące owady na zewnątrz. To są najlepsze sposoby na utrzymanie komarów z dala od domu: - Upewnij się, że nie ma pęknięć lub dziur wokół twoich okien. Jeśli masz jakieś wdowy z pęknięciami, uszczelnij je jakimś silikonowym uszczelniaczem. - Sprawdź swoje drzwi pod kątem jakichkolwiek dziur lub pęknięć. Możesz użyć uszczelniacza, aby zamknąć wszelkie otwory. - Upewnij się, że ekrany na oknach i drzwiach są nienaruszone. Jeśli są jakieś rozdarcia lub dziury, napraw je zanim zaczną pojawiać się komary.