Znajdź swój wymarzony dom: Przewodnik dla osób, które po raz pierwszy kupują domSpójrzmy prawdzie w oczy: zakup pierwszego domu może być stresujący i czasami przytłaczający. Jest tak wiele rzeczy do przemyślenia, od rodzaju kredytu, który powinieneś uzyskać jako kupujący dom po raz pierwszy, do rodzaju domu, który pasuje do Twojego budżetu, stylu życia i długoterminowych celów finansowych. Na szczęście istnieją organizacje, które pomogą Ci zrozumieć wszystko, co musisz wiedzieć jako kupujący dom po raz pierwszy. Niech ten przewodnik służy jako wprowadzenie do świata kupowania domu po raz pierwszy i jak można uczynić ten proces znacznie łatwiejsze na siebie.

Zrozumieć proces kupna domu

Każdy proces zakupu domu jest inny, ale jest kilka kroków, które większość ludzi podejmie. Pierwszym krokiem jest znalezienie domu, który chcesz kupić. To może brzmieć głupio, ale musisz upewnić się, że faktycznie lubisz dom, zanim przejdziesz przez resztę procesu. Wiele osób zaczyna szukać domów, zanim faktycznie są gotowe do zakupu jednego. Musisz upewnić się, że jesteś przygotowany finansowo, emocjonalnie przygotowany i masz strategię w miejscu.

Następnym krokiem jest złożenie oferty na dom. Jeśli złożysz ofertę na dom, który jest poniżej ceny wywoławczej sprzedawcy, sprzedawca może go odrzucić. To jest, gdzie o agent może pomóc. Agent ma najlepszy interes sprzedawcy w umyśle i może pomóc wymyślić ofertę, że sprzedawca prawdopodobnie zaakceptuje. Gdy oferta zostanie zaakceptowana, przejdziesz przez proces zamykania i oficjalnie staniesz się właścicielem domu.

Zabezpiecz kredyt hipoteczny

Kiedy już znajdziesz dom, który chcesz kupić, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest uzyskanie wstępnej akceptacji dla kredytu hipotecznego. Jest to najlepszy sposób, aby zapewnić, że otrzymasz najlepszą możliwą stawkę i że sprzedawca będzie traktować cię poważnie. Sprzedawca prawdopodobnie będzie chciał zobaczyć dowód finansowania, zanim zgodzą się sprzedać dom do Ciebie. Jeśli nie zostaniesz wstępnie zatwierdzony, może skończyć się na uzyskaniu pożyczki w wysokości, której nie można przewidzieć i która może być wyższa niż chcesz zapłacić.

Po uzyskaniu wstępnej zgody, pożyczkodawca zada kilka pytań na temat Twoich dochodów, wydatków i innych czynników. Będziesz musiał również dostarczyć dokumentację, taką jak Twoje W2 lub odcinki wypłaty oraz ostatnie zeznanie podatkowe. Po uzyskaniu tych informacji, można rozejrzeć się za kredytodawcą hipotecznym i znaleźć najlepszą ofertę dla Ciebie.

Zbadaj różne typy domów

Kiedy zaczniesz polowanie na dom, prawdopodobnie natkniesz się na kilka różnych typów domów. Typ domu, który wybierzesz, będzie miał znaczący wpływ na twoje miesięczne płatności i rodzaj stylu życia, który możesz prowadzić. Jeśli jesteś kupujący dom po raz pierwszy, może warto rozważyć zakup condo lub townhouse zamiast domu jednorodzinnego. Możesz także rozważyć zakup domu typu fixer-upper lub domu, który został przebudowany. Fixer-upper i domy używane są często tańsze niż nowo wybudowane domy i mogą mieć dużą wartość. Możesz nawet być w stanie dodać wartość do domu repurposed robiąc kilka prostych remontów siebie.

Zdecyduj się na swój typ domu

Jak zaczniesz zawężać swoje poszukiwania domu, możesz również zawęzić typ domu, który chcesz kupić. Istnieje wiele różnych czynników do rozważenia, takich jak liczba osób, które planujesz mieszkać w domu, wielkość działki, dzielnice szkolne, a nawet swój dojazd. Twój budżet jest kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o tym, na jaki rodzaj domu możesz sobie pozwolić. Możesz użyć kalkulatorów online lub aplikacji, które pomogą Ci określić, ile możesz sobie pozwolić na wydanie na dom.