Robimy domówkę na Sylwestra - jak zorganizować udaną imprezę?Imprezy sylwestrowe rządzą się swoimi prawami, w końcu Sylwester to jedyny taki dzień w roku. Z tego względu szczególnie warto zadbać o to, by goście, którzy odwiedzą Twoją domówkę, bawili się doskonale i z sentymentem wspominali tą wyjątkową noc. Jak przygotować domówkę na Sylwestra? Oto kilka cennych porad, które pozwolą Ci zorganizować wspaniałą imprezę!

Zadbaj o bogaty wybór napoi i trunków

Organizując domówkę na Sylwestra, koniecznie musisz zatroszczyć się o szeroki wybór napoi oraz jedzenia. Uzupełnienie płynów jest naturalną kwestią podczas dobrej zabawy, czy tańca, które są przecież stosunkowo obciążające dla naszego organizmu. Dostępne napoje absolutnie nie mogą ograniczać się do alkoholu! Oczywiście smaczne trunki z pewnością będą mile widziane na imprezowym stole. Podstawę powinna jednak stanowić zastawa stołowa wyposażona w bardziej uniwersalne produkty, chociażby dobry sok, colę, albo inny spośród popularnych napoi. Im większy wybór, tym lepiej, co zresztą z pewnością docenią wszyscy abstynenci obecni na imprezie.

Równie istotna jest również kwestia jedzenia

Podczas wielogodzinnej imprezy goście z pewnością szybko poczują głód, dlatego warto mieć gdzieś pod ręką przekąski i inne smakołyki, które pozwolą uzupełnić energię. Dobrym rozwiązaniem może być też przygotowanie czegoś bardziej konkretnego, opcjonalnie zamówienie gotowego jedzenia z dostawą do domu. W zależności od preferencji gospodarza oraz gości może być to kebab, pizza, ale też makaron z sosem, sushi, albo potrawy kuchni meksykańskiej. W tej kwestii wiele zależy po prostu od upodobań uczestników imprezy, którzy z pewnością chętnie przekażą swoje propozycje co do wyboru żywności. Pamiętajmy, że w przypadku przygotowanych lub zamówionych dań musimy zapewnić gościom zestawy sztućców, które pozwolą na komfortowe spożywanie posiłku.

Liczne atrakcje nie pozwolą gościom na nudę

Skoro temat picia i jedzenia mamy już za sobą, czas przejść do bardzo istotnej kwestii, jaką są atrakcje. Znudzeni goście z pewnością nie będą dobrze się bawić, a wspomnienie sylwestrowej domówki będzie budzić w nich negatywne wspomnienia. Dlatego warto zadbać o gry i zabawy, które ożywią nasz wieczór. Dobrym przykładem, idealnie pasującym do charakteru imprezy może być karaoke. Wspólne śpiewanie z pewnością sprawi gościom masę radości, a przy tym zmniejszy dystans pomiędzy poszczególnymi uczestnikami imprezy. Ciekawą propozycją są także planszówki, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością nawet podczas prawdziwie zakrapianych imprez! Inne przykłady imprezowych atrakcji? Ależ proszę, oto kilka z nich:

  • wspólna gra w kalambury,
  • kultowe plastikowe kubki,
  • wspólny dobór utworów muzycznych,
  • gra w karty lub w butelkę,
  • wspólna, grupowa rozgrywka na komputerze lub konsoli.

A może wspólny seans filmowy?

Dla osób, które nieco mniej przepadają za muzyką, śpiewem i tańcem, doskonałą propozycją może być spędzenie sylwestrowej nocy w towarzystwie kinowych hitów! W tym celu nie trzeba absolutnie odwiedzać lokalnego kina. Wystarczy telewizor, klimatyczne oświetlenie i smaczne przekąski.

Impreza w klimacie retro

Muzyka sprzed lat, eleganckie stroje, przygaszone światło, elegancka porcelana, smaczne jedzenie... to zaledwie kilka spośród elementów udanej imprezy w stylu retro. W zależności od własnych upodobań możesz zorganizować domówkę w klimacie szalonych lat 80-tych lub znacznie bardziej stonowaną imprezę w stylu nawiązującym do lat 20-tych ubiegłego stulecia.

Robimy domówkę na Sylwestra - podsumowanie

Domowa impreza sylwestrowa to wspaniały pomysł, który pozwoli spędzić tą wyjątkową noc w przytulnej atmosferze, w otoczeniu bliskich ludzi. Przystępując do organizacji domówki, należy pamiętać o przygotowaniu smacznych przekąsek oraz napoi, także alkoholowych. Dobrą zabawę zapewnią liczne atrakcje, przy czym ciekawą propozycją mogą być chociażby gry planszowe, albo wspólne oglądanie filmów. Warto przy tym pamiętać, że udana domówka na Sylwestra nie zależy wyłącznie od tego, ile jedzenia przygotujesz, albo ile atrakcji wymyślisz. W tą wyjątkową noc chodzi bowiem przede wszystkim o relacje i więzi międzyludzkie, czy zwyczajną rozmowę, która z pewnością zapewni odpowiedni, sympatyczny klimat!